תמונות מהתערוכה

masgeria
25
34
sade
39

פאב ארט: אמנות ב"פאב החץ"

פאב ארט: אמנות ב"פאב החץ"

יורם גרינבלט: מכלול יצירה

 

החלל האלטרנטיבי בקיבוץ מעברות, ששימש עד לאחרונה כמועדון לצעירי האזור - פאב החץ - ונבנה במקור כ"בור תחמיץ" בצמוד לאסם התבואה, הוצף ביצירות אמנות הנפרשות סביב, על החלל האלטרנטיבי בקיבוץ מעברות, ששימש עד לאחרונה קירות הבטון המחוספס, ובאובייקטים פיסוליים, המוצגים כמו "אמנות על הבר".

התמונות והאובייקטים, נאספו היישר מהסטודיו של האמן וממוסדות ציבוריים שבהם הוצגו דרך קבע, אל חלל התצוגה החדש.

 

יורם גרינבלט נולד ב-1937 בקיבוץ מעברות, הוא בוגר מכון אבני, וזכה להיות תלמיד של אמנים מובילים בשדה האמנות הישראלי באותה עת, כמו סטימצקי, מוקדי ושטרייכמן. בהמשך השתלם ברייקס-אקדמי שבאמסטרדם, והיה מרצה לרישום במכון אבני ובסדנת אמני הקיבוץ בתל אביב.

הוא שימש במשך יותר מעשור כמזכיר של ארגון אמני הקיבוץ הארצי, הוביל ויזם שורה ארוכה של פרויקטים בתחום האמנות, העביר סדנאות ואצר תערוכות, ביניהן תערוכה מקיפה שהוצגה במספר מוזיאונים ברחבי הארץ, לציון 80 שנה לתנועה הקיבוצית, בשיתוף עם ״אמנות לעם״.

גרינבלט מסתמן כאב טיפוס של מודל הצבר שהוא גם איש רוח. את חייו ליוותה תמיד החתירה לשילוב בין פעילות היצירה ועולם התרבות לבין ההתמדה בעבודה הקשה במשק, במספוא ובגידולי השדה, ובהמשך במערך הייצור במפעל "מוצרי מעברות". לאורך שנים עסק גם בכתיבה ושימש כעורך העיתון המקומי.

 

בתערוכה מוצגות יצירות שנעות על הטווח שבין ציור נרטיבי ופיסול פיגורטיבי, לבין אופן ביטוי מופשט יותר, בתמונות המתייחסות לנופים כפריים, דמויות, וטבע דומם. על קירות הבטון המשופעים נפרשת תצוגת הציורים, ואילו על הבר מוצגים האובייקטים הפיסוליים, הבנויים חלקם כמגזרות מתכת ונירוסטה ונדמים למודלים לפסלי ענק.

התערוכה היא הזדמנות לחשוף את יצירתו באופן מקיף, בפני המבקרים ובפני גורמים ממסדיים שיש להם עניין בקידום ושימור של האמנות הישראלית.

 לצפייה בתמונות מהתערוכה לחץ כאן

אוצרות והפקה : חנו טובי ודליה בר-אמוץ   

 

הזמנה לפתיחת התערוכה בפאב ארט

                        יורם גרינבלט: מכלול יצירה 

ביום שישי ה- 20.9.2013  בשעה 19.30  בפאב החץ קיבוץ מעברות,

 בשבת ה- 21.9.2013  בשעות הצהריים.

בפתיחה יועלה מייצג תנועה ומחול, על ידי סיון פלר.

מוסיקה: מתן אשכנזי.

פתוח בשבתות בין השעות: 11.00 - 1400 עד ה- 20.10

לפרטים ותיאום ביקור במועד אחר:

זמירה גרינבלט
:  052-3838455

דליה בר אמוץ  054-2620156